Sukces szpitala w Nowym Sączu

Od 1 grudnia 2014 roku pacjentki z Nowego Sącza i okolic korzystają z opieki położniczo-ginekologicznej w szpitalu Medikor. Placówka powstała dzięki kilkuletniej pracy całego zespołu oraz zaangażowaniu finansowemu prywatnego inwestora, który wyłożył na ten cel ponad 10 milionów złotych.

Szpital ma prywatnego właściciela, ale wszystkie usługi realizuje bezpłatnie w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Oprócz opieki położników, anestezjologów, neonatologów i położnych, w szpitalu swoim wsparciem służą psycholog i doradcy laktacyjni.

– Nowy szpital był dla nas ogromnym wyzwaniem. Kiedy już wszystko było gotowe na przyjęcie pierwszych pań, chodziłem po korytarzach, zastanawiając się o czym jeszcze nie pomyśleliśmy, a co mogłoby okazać się ważne dla kobiet, które za chwilę staną się naszymi pacjentkami. Włożyliśmy w to miejsce mnóstwo wysiłku, energii i serca i jestem bardzo szczęśliwy, że panie to doceniły – mówi ordynator oddziału położniczo-ginekologicznego, lek. med. Maciej Kowalczyk.

W grudniu na świat przyszło tutaj 122 dzieci, w tym aż 8 bliźniaków.

– Pacjentki, które decydują się na poród u nas, najczęściej podkreślają komfort pobytu i poczucie bezpieczeństwa jakie daje Medikor i jego zaplecze medyczne. Rzeczywiście najlepsi fachowcy z jednej strony, i bardzo zaawansowany sprzęt z drugiej to nasze największe atuty. Warto podkreślić, że wszystko to oferujemy bezpłatnie wszystkim ubezpieczonym pacjentkom – dodaje ordynator.

– W szpitalu mamy m.in. najnowszej klasy respiratory z funkcją oscylacji, zapewniające pomoc nawet w bardzo trudnych przypadkach wcześniactwa. Problem przedwczesnych narodzin oraz schorzeń diagnozowanych już po porodzie nie omija naszego regionu, dlatego tak bardzo zależy nam, by maluszki miały profesjonalną opiekę na miejscu i nie musiały być transportowane np. do Krakowa – mówi dr Irena Gawrońska, neonatolog opiekująca się noworodkami urodzonymi w placówce.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.